Збірна України

Про кіровоградське дербі посеред кукурудзяного поля

Вітаю Вас, друзі!

Хочу зауважити, що у рамках української Прем’єр-ліги взагалі можливі різні дива. Про деякі з них я і хочу розповісти.

То, так званий, офіційний мовник (той, що телепул) ганяється за цілим загоном піратів по всіх мережах, видаляючи «неправомірні трансляції», а то на тлі матчів першого туру чемпіонату пара команд вирішила зіграти наперед принципіальне регіональне дербі, яке, до речі, повинно було відбутися посеред жовтня. Саме так: два представника Кіровоградської області, петровський «Інгулець» та «Олександрія», вирішили 25 серпня зіграти між собою матч аж з 7-го туру національної першості.

Тепер стосовно самої гри. Матч відбувся о 13-й годині і саме неймовірна спека не давала командам розкритись повною мірою у першій половині гри. До середини першого тайму гра була рівною. Аж поки на 22-й хвилині нове придбання «алексів» Богдан Кобзар не заробив пенальті: в нього на лівому фланзі штрафного майданчика  інгульчан врізався голкіпер Кучер. Рибалка, виконуючи вирок судді, з позначки точно пробив у лівий кут. Команді Лавриненка у відповідь вдалося у першому таймі створити гольовий момент, але постріл Запорожця з лівого кута карного майданчика прийняла на себе стійка воріт.

Другий тайм розпочався з неприємного для нас, як поціновувачів футболу, моменту: підопічні Гури забили вдруге, проте побачити це нам не вдалось через проблеми з трансляцією. Справа в тому, що Цуріков забив м яч на 49-й хвилині, а телетранслятор  явив нам картинку гри аж на 53-й (?!) хвилині. І ми вже потім дізналися від коментатора, що результативний постріл із лівого флангу штрафного Цурікова після передачі Волошина.

Добре, що ми хоча б змогли побачити третій и останній гол у цій зустрічі. На 62-й хвилині гравець «Інгульця» Кучеренко зумів пробити повз голкіпера головою з близької дистанції. Підопічні Лавриненка на цьому не планували зупинятись, проте спекотна погода чинила діям футболістів з обох боків шалений спротив. Таким чином кіровоградське дербі завершилось перемогою «Олександрії» з рахунком 2:1. кіровоградського протистояння, але я хочу торкнутися ще деяких аспектів навколо цієї зустрічі. Особисто у мене виникли питання: хто дозволив проводити зустріч першості УПЛ да досить примітивному стадіоні (навіть, скоріше стадіончику) у Петрово, з непрацюючим табло, з якимось хатками-шпаківнями, схожими на туалет типу «М» і «Ж» (та ще й відчиненими дверями), з вболівальниками в зарослях кукурудзи за парканом? Коли і як атестували цю, з дозволу сказати, «арену»? І якщо можливо грати у Петрово у таких умовах, то чому не можливо у Кропивницькому, Полтаві? Або у Дніпрі на чудовій «Дніпр-Арена»? Може у Петрово дозволил грати тому що « …еб…шь их Володя!»?

Ще декілька слів про телетранслятора, про витівки Сетанти. Мало того, що ми не побачили другий гол «Олександрії», про що я вже сказав вище, так і початок матчу для нас почався, коли на екранному таймері вже було 2 хвилини і 28 секунд гри. Мені пригадується, що цей «креативний телетранслятор анонсував нам ще й продаж матчів УПЛ за кордон. Що ви збираєтесь  демонструвати Європі? Жахливу «арену» в Петрово і вболівальників у кукурудзі? У зв’язку з повномасштабною агресією росії, через цю жахливу війну наш український чемпіонат і так втратив в якості і привабливості, так такі горе-транслятори як Сетанта і зовсім перетворюють розигри першості в фарс і трагікомедію. Сумно…

З вірою в те, що вітчизняний футбол здолає всі негаразди.